Bugünde Bagajı Geniş Araçları Öğrenelim

Bugünde Bagajı Geniş Araçları Öğrenelim

Bagajı Geniş Araçlar

Bagaj genişliği, kalabalık nüfusa sahip ailelerde daha bir önemli olabiliyor. Özellikle ülkemizde yolculuk esnasında hiçbir şeyi unutmamak için almamız gerekenden 2 kat fazla eşya alarak yola çıkarız. İşte böyle durumlara karşı bagajı geniş araçlar her zaman oluşabilecek büyük sorunlara karşı en başta alınan tedbir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeni bir araç alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusuna müteakip aklınızda bulunması gereken önemli özelliklerden bir tanesi de bagaj hacmidir. Çünkü aslında küçük görülen bu özellik tatile ve seyahate çıkacağınız zamanlarda sizlere son derece önemli avantajlar sağlayabilir. Hiç kimse oturduğu koltuğunda kıyısında kenarında büyük valizler görmek istemez. Hem çevreye karşı hemde kendinize karşı bu durumu yakıştıramazsınız. Rahat bir şekilde yolculuk yapmak ve bundan keyif almak için geniş bagajlı araçlar tercih etmelisiniz.

Bu araçların sizlere sunduğu ayrıcalıklara dilerseniz bir değinelim.

 • Tek seferde daha fazla eşya taşıyabilme
 • Bagajı geniş araçlar sayesinde arabaya sığmıyor diye hiçbir eşyanızı geride bırakmama
 • Uzun yolculuklarda tüm eşyanızı yanınıza alma ve rahatlama hissi
 • Eşya sığmama problemlerine son verme
 • Sevdiklerinizle veya arkadaşlarınızla daha rahat bir seyahat etme şansı
 • Aracınıza dışarıdan bakıldığında güzel bir görüntüye sahip olması

Yollarda falan karşınıza muhakkak çıkıyordur. İçi valizlerle ve eşyalarla dolu birkaç aracın yolculuk etmesi değil mi? Sanırım o araçların içerisinde olmayı sizlerde benim kadar istemiyorsunuzdur. İşte bu nedenle araç alırken öncelikli olarak geniş bagajlı araç almayı tercih etmelisiniz.

Geniş Bagajlı Araçlar

Ülkemizde ve dünyada pek çok araçta geniş bagaj özellikleri bulunmaktadır. Bu araçlardan biraz bahsedelim isterseniz.

 • Renault Talisman: Renault tarafından piyasaya sürülen Sedan model aracın bagaj hacmi tam olarak 608 litredir. Ülkemizde yollara çıkmış olan bu segmentteki araçların neredeyse tamamından daha geniş bir bagaj hacmine sahiptir.
 • Skoda Superb: Harika görüntüsü ile dikkat çeken aracın bagaj hacmi tam olarak 595 litredir. Passata göre daha bir geniş hacme sahip olan araç ülkemizde giderek daha fazla yaygınlaşmaktadır.
 • Volkswagen Passat: Araç 586 litrelik bagaj hacmi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oldukça büyük bir hacme sahip olsa da Superb’nin gerisinde kalmaktan kurtulamıyor.
 • Volswagen Arteon: İlk bakışta tasarımı ile göz dolduran Arteon,  toplamda 563 litrelik bir bagaj hacmine sahiptir. Kalabalık aileler için oldukça ideal bir araç.
 • Toyota Avensis: Ülkemizde bir hayli sevilen Toyota, D segment modelinde toplam 509 litrelik bir bagaj hacmi sunmaktadır. Bagajı geniş araçlar kategorisindeki yeri oldukça iyidir.
 • Opel Insignia: Birçoğumuz zaten bu aracın özelliklerini biliriz. Opel tarafından satışı en çok yapılan bu aracın bagaj hacmi 500 litredir.
 • Infiniti Q50: Japonlar tarafından üretilen araç tıpkı Insignia gibi 500 litrelik bagaj hacmine sahiptir.  Görüntüsü ile baş döndüren araç aynı zamanda sportif yapısı ile de dikkat çekiyor.

Kalabalık bir aile ve arkadaş grubu ile yolculuk ediyorsanız eğer yukarıdaki araçlar tamda sizin aradığınız modeller içeriyor. Bu araçlarla yolculuk yapmak ve bagaj sorunu çekmemek mümkündür. Bunun yanında çocuklu aileler tarafından en çok tercih edilen geniş bagaja ek özelliklerden bir tanesi de oto koltuğunun sığabilmesidir. İşte bu noktada arayışlarınıza bu yönde devam etmeniz önemlidir. Bagajı geniş arabalar ile birlikte yolculuğunuzu daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Sizlerde araçlarınızda bagaj sorunu yaşamak istemiyorsanız eğer yukarıdaki araçlara göz atarak bu sorunu henüz başlamadan çözebilirsiniz.

Benzer Yazılar